Ana Sayfa | Köşe Yazıları | Hydrafacial ile 4 bakım bir arada

Hydrafacial ile 4 bakım bir arada

Güzellik, kelime anlamıyla estetik bir zevk ve hoşlanma duygusu uyandıran nitelik anlamına gelir. Peki, bir güzellik algısı nasıl bizlerde hoşlanma duygusu uyandırabilir? Simetrik yüz hatları, güzel bir burun, dolgun dudaklar, çıkık elmacık kemikleri ve iri gözler.

Günümüz güzellik algısını oluşturan bu nitelikler konusunda sanırım çoğumuz hemfikiriz. Ve korkarım çoğumuz eksikliyiz. Çünkü çok küçücük ve unutulmuş bir ayrıntı var her şeyin en temelinde: Cilt güzelliği.

İsteğim; güzelliğin ancak güzel bir ciltle mümkün olabileceğini bir kez daha hatırlatmaktı. Şimdiyse güzel bir cilt için oldukça büyük katkısı olan, dört bakımı bir arada sunan ve dört mevsim uygulanabilen yeni teknoloji harikası HydraFacial’dan bahsedeceğim.

HydraFacial nedir?

Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere cilde derinlemesine bakım yapan, onu kendini besleyip nemlendirerek yenilemesini ve ölü dokunun uzaklaştırılmasını sağlayan, kombine işlemlerden oluşan yeni nesil bir medikal bakım işlemidir.

Kaç aşamalıdır?

Temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumayı içeren, cildin ihtiyacı olan dört bakımı içeren bir uygulamadır.

Cilde faydaları nelerdir?

Zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildin kaybettiği formunu, nem, vitamin ve mineral desteğiyle geri kazandırmayı amaçlar.

Öncelikli olarak cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırır ve daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda ince çizgiler, güneş lekeleri ve aşırı yağlanma üzerinde de etkili olan HydraFacial, gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmanın yanı sıra akne tedavisi için de kullanılır.

Çevresel faktörler cilt güzelliğine etki eder

Klasik cilt bakımından farkı nedir?

Klasik cilt bakımından farklı olan Hydrafacial’da cildinize buhar verilip herhangi bir sıkma işlemi yapılmaz. Dolayısıyla herhangi bir kızarıklık ya da beklenmedik etki görülmez.

HydraFacial MD sistemi (Vortex) isimli özel bir teknolojiye sahip başlıkla çalışır. Basınçla püskürtme yapan bu başlıkla cilt, derinlemesine temizlenir, ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan
rahatlıkla arındırılır.

Ciltte mikro düzeyde soyma işlemi yapılarak tıkalı gözenekler açılır. Açılmış gözeneklere antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin nemlenmesi ve beslenmesi sağlanır.

Ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar içinse ayrıca özel serumlar ve Led Terapi sistemleri uygulanarak tedavi sağlanır.

Led Terapi sisteminde mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizlerken; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyarır ve cildi sıkılaştırır.

Bu yeni nesil cilt bakımını en özel ve güvenilir kılan da Hydrafacial’in ‘En iyi Cilt Tedavi Ödülü’ yanında, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) onayı alan tek cilt bakım cihazı olmasıdır.

Hangi sıklıkta yapılmalıdır? Bir kez yaptırmak yeterli midir?

HydraFacial uygulama süresi yaklaşık yarım saattir ve cildin
ihtiyacına göre 4-8 seans arası değişiklik gösterir. İstenilen cilde ulaşıldıktan sonra sonucun korunması için ayda bir yapılacak tekrarlar yararlı olacaktır.

Ayda bir yaptırılamıyorsa senede dört kez olacak şekilde üç ayda bir yaptırılmasını tavsiye ederim. Çünkü cildimiz her gün çevresel faktörlere maruz kalır bu nedenle düzenli bakım, cilt güzelliği ve sağlığı için elzem önem taşır.

Unutmayın; gerçek güzellik ayrıntılarda gizlidir ve bu küçücük gibi gözüken ayrıntı, en büyük farkı yaratacak cildinizdir.

Her daim güzel bir cilde sahip olabilmeniz dileğiyle, güzelliğiniz daim olsun.

Dr. Ecz. Neslihan Şahin

PAYLAŞIN!